Wykładowca mówiący do studentów

PRELEGENCI

Zdjęcie dr inż. Piotr Bartkiewicz, Politechnika Warszawska

dr inż. Piotr Bartkiewicz
Politechnika Warszawska, Go4Energy

Profesor Politechniki Warszawskiej, Zakładu Wentylacji i Klimatyzacji na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW. Partner w Go4Energy. Zajmuje się zagadnieniami budownictwa zrównoważonego i ESG. Miłośnik rozwiązań proklimatycznych. Specjalista w zakresie metod modelowania i symulacji funkcjonowania budynków i ich systemów przy użyciu narzędzi zarządzania informacją o budynku (BIM). Autor kilkuset wdrożeń projektów zielonego i zrównoważonego budownictwa, optymalizacji zużycia energii, dekarbonizacji, certyfikacji budynków oraz wdrożeń procesu commissioning’u w budynkach komercyjnych. Członek zarządu Rady Klimatycznej UN Global Compact Poland, OSWBZ, SARP, ASHRAE, IBPSA. Kierownik naukowy i uczestnik kilkunastu projektów R&D UE.

Zdjęcie dr inż. Joanna Rucińska Politechnika Warszawska, PZITS

dr inż. Joanna Rucińska
Agradblue by Westbridge

W swojej pracy zawodowej zajmuje się zagadnieniami z zakresu efektywności energetycznej budynków oraz systemów technicznych. Ekspert w Agradblue by Westbridge zajmującej się doradztwem oraz analizami zużycia energii w budynkach. Przez wiele lat pracowała na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. W pracach naukowych i projektach badawczych podejmuje zagadnienia związane z oszczędnością energii w budynkach, modernizacją i certyfikacją budynków oraz modelowaniem energetycznym. Wykładowca z zakresu fizyki budowli, świadectw energetycznych, metod obliczeniowych zapotrzebowania na energię. Posiada szeroką wiedzę na temat zużycia energii, modelowania budynków i systemów HVAC, komfortu użytkowników, jakości środowiska wewnętrznego, certyfikacji budynków oraz analiz środowiskowych. Zajmuje się także odpowiednim doborem odnawialnych źródeł energii, wpływem budynków na środowisko a także oceną projektów budowlanych pod względem zastosowanych rozwiązań materiałowych, konstrukcyjnych i instalacyjnych.

Zdjęcie Tomasz Trusewicz Stowarzyszenie Polska Wentylacja

mgr inż. Tomasz Trusewicz
Stowarzyszenie Polska Wentylacja

Absolwent Politechniki Warszawskiej. Od 2001 roku pełni funkcję dyrektora Stowarzyszenia Polska Wentylacja. Autor publikacji i szkoleń popularyzujących wiedzę na temat wentylacji w budownictwie. Redaktor naczelny magazynu branżowego CYRKULACJE. Inicjator i organizator Nagrody branżowej PASCAL, przyznawanej od 2015 roku przez Stowarzyszenie Polska Wentylacja dla projektantów instalacji wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i chłodniczych. Organizator targów FORUM WENTYLACJA – SALON KLIMATYZACJA. Członek Komitetu Technicznego nr 317 PKN. Reprezentant Stowarzyszenia Polska Wentylacja w Stowarzyszeniu Europejskiego Przemysłu Wentylacyjnego EVIA.

Zdjęcie Ina Labanauskienė, Komfovent

mgr inż. Ina Labanauskienė
Komfovent

Dyrektor Działu Exportu u jednego z największych producentów central wentylacyjnych w Europie. Absolwentka Politechniki Wrocławskiej, Wydziału Inżynierii Środowiska, Katedra Wentylacji, Klimatyzacji, Ogrzewnictwa, Instalacji sanitarnych. Biegle mówi po Polsku, Angielsku, Rosyjsku i oczywiście w rodzimym Litewskim. Bierze czynny udział w projektowaniu, badaniach oraz wdrażaniu nowych rozwiązań Komfovent. Expert w dziedzinie wentylacji.

Zdjęcie Adrian Zagulski Kierownik Produktu Komfovent w firmie Ventia

mgr inż. Adrian Zagulski
Ventia

Kierownik Produktu Komfovent. Absolwent Politechniki Świętokrzyskiej na Wydziale Iżynierii Środowiska, specjalizacja Ogrzewnictwo i Wentylacja. Pełni kluczową rolę w firmie polegającą na opracowywaniu i wdrażaniu strategii rozwoju produktu, którym zarządza.

Zdjęcie Tomasz Osuchowski Dyrektor Marketingu w firmie Ventia

Prowadzący - mgr. Tomasz Osuchowski
Ventia

Dyrektor Działu Marketingu jednego z liderów rynku HVAC w Polsce. Bezpośrednio odpowiada za całość komunikacji marketingowej prowadzonej przez firmę. Prawie 20 lat doświadczenia, autor kilkunastu publikacji w ogólnopolskich magazynach branżowych.

Koszt uczestnictwa w całodniowym wydarzeniu 499 zł brutto od osoby.
Ilość miejsc ograniczona! Zarejestruj się już dziś.
W wydarzeniu mogą wziąć udział jedynie osoby zarejestrowane.

Rejestracja kończy się 28 września 2023 r. o godz. 12:00
Decyduje kolejność zgłoszeń.

Partnerzy